İletişim

Yeni uluslararası güvenlik standardına ilk ulaşan üretici Sharp

Londra, 15.11.2017
Sharp Electronics Europe, bugünden itibaren Sharp’ın yerleşik veri güvenliği opsiyonuna sahip dijital renkli çok işlevli yazıcılarının (MFP’ler) Basılı Kopya Cihazları için Koruma Profili v1.0 (HCD-PP v1.0) ile uyumlu Ortak Kriterler onay belgesini alan piyasadaki ilk yazıcılar olacağını duyurdu. Bu, devlet ve askeriye ofisleri için en yüksek güvenlik standardını temsil etmektedir.

Sharp, dijital renkli belge sistemleriyle, JISEC’ten Basılı Kopya Cihazları için Koruma Profili v1.0 ile uyumlu Ortak Kriterler Onay Belgesini alan ilk üretici olmuştur.

Ortak Kriterler, bilgi teknolojisi ekipmanlarını değerlendirmekte kullanılan bir dizi standart kuraldır. Teknik özellikleri bağımsız laboratuvarlar tarafından belirlenmekte ve test edilmektedir. Sharp, Japonya’nın IT güvenliği değerlendirme ve sertifikasyon sistemi (JISEC) tarafından onaylanmıştır.

Basılı Kopya Cihaz Koruma Profili v1.0 (HCD-PP), dijital MFP’ler için, ABD ve Japonya hükümetlerinin belirlemiş olduğu güvenlik gereksinimlerine dayalı olan yeni bir gereksinimdir. Ulusal Bilgi Temini Ortaklığı (NIAP) ve Uluslararası Teknoloji Teşvik Kurumu, Japonya (IPA) arasındaki ortaklık sonucunda geliştirilmiştir.  Bit MFP tarafından işlenen bilgileri güvenlik tehditlerine karşı koruma amacı taşır ve şifreleme ve güvenlik duvarları konularında ayrıntılar içerir.

Sharp Europe’ta Bilgi Sistemleri Direktörü olan Peter Plested şunları söylüyor: “Bu, güvenlik portföyümüz açısından önemli bir gelişmedir ve dünyadaki en hassas verileri işleyen müşterilere destek olabileceğimiz anlamına gelmektedir. İlk olarak Japonya ve ABD tarafından şart koşulmuştur ve Avrupa’nın da yakında bu yükseltilmiş standardı getirmesi beklenmektedir. Mayıs ayında yürürlüğe girecek olan yeni Genel Veri Koruma Düzenlemesi sebebiyle veri güvenliği Avrupa’daki kuruluşlarda gündemin hiç olmadığı kadar yüksek sıralarında.” 

“Müşterilerimizin IT güvenliği konusundaki taahhüdümüzü çok ciddiye alıyoruz; 2001’de Ortak Kriterler onay belgesini alan ilk üretici bizdik ve yine bu daha yüksek standardı karşılayan ilk üretici olduğumuzu düşünüyoruz.” 

Onay belgesini şu Sharp cihazları almıştır: MX-2630N, MX-3050N, MX-3550N, MX-4050N, MX-5050N, MX-6050N, MX-3060N, MX-3560, MX-4060N, MX-3070N, MX-3570N, MX-4070N, MX-5070N, MX-6070N. Mevcut ve yeni müşteriler bu opsiyonu bir bellenim güncellemesiyle ekleyebilir.
JISEC tarafından onaylanan ürünleri görmek için lütfen bilgi işleme teşvik kurumunun (IPA) İnternet sitesini ziyaret edin.  

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social