İletişim

Gelişmiş görüntüleme teknolojisi

Sharp'ın mühendisleri aralıksız olarak yeni görüntüleme teknolojileri yaratmakta ve geliştirmektedir. Örneğin daha 2007 yılında dünyanın en yüksek kontrastını, en geniş izleme açısını ve en hızlı tepki sürelerini sağlayan yeni bir görüntüleme teknolojisi olan Advanced Super View (ASV) teknolojisini geliştirdik.

Bu, sürekli daha sofistike yeni teknolojiler geliştirme maceramızdaki sayısız dönüm noktasından sadece bir tanesiydi. Diğerlerinden bazıları işe şunlardır:

Düz panel ekranlar için yeni teknoloji

2012'de Sharp İndiyum Galyum Çinko Oksit (IGZO) içeren LCD paneller üretmeye başlayan ilk şirket olmuştur. Ekran teknolojisindeki bu büyük buluş, mükemmel enerji verimliliğiyle birlikte ultra yüksek netlik ve parlaklık sağlamaktadır. Günümüzde bu ‘yeni teknoloji’ çok çeşitli likit kristal ekranlarda rutin olarak kullanılmaktadır.

En son UV2A teknolojisi

Görüntüleme teknolojisindeki yeniliklerimizden birisi de UV2A'dır. Geniş formatlı ekranlar için ideal olan bu teknoloji, arka ışığın bugüne kadarki en verimli kullanımıyla birlikte sıra dışı seviyede yüksek bir kontrast sağlamak için çeşitli tescilli materyallerden yararlanmaktadır. Sonuç olarak ortaya parlak, canlı renkler ve üstün görüntü çözünürlüğüyle birlikte olağanüstü seviyede düşük enerji tüketimi çıkmakta – yani Sharp'ın en son görüntüleme teknolojisinden beklenen her şey elde edilmektedir.

Etkileşimli ekranlar alanında yeni teknolojilerle liderlik ediyoruz

Geniş dokunmatik ekranlar yapılması hep zor olmuştur, çünkü en erişilebilir teknoloji olan kızıl ötesi ekranın hacmini büyütmektedir ve ortam koşullarına karşı hassastır. Sharp, şık, doğaya karşı toleranslı 80" BIG PAD etkileşimli düz panel ekranında yeni bir yaklaşım benimseyerek Yansıtmalı Kapasitif Dokunmatik teknolojisiyle ve daha hızlı örnekleme teknikleriyle bir devrime imza atmıştır.

Bu en yeni dokunmatik ekran teknolojisi 'parazit' miktarını beklenenin çok azına indirmekte, böylelikle ortaya çarpıcı seviyede daha yüksek dokunmatik hassasiyeti, doğal ve akıcı bir yazma deneyimi çıkmakta, gecikmeler ve yanlış girişler neredeyse ortadan kalkmaktadır.