İletişim

Sharp yeni Avrupa CEO’sunu belirledi

Londra, 02.08.2017
Sharp, Sharp Corporation İdari Başkan Yardımcısı Yoshihisa (Bob) Ishida’nın Sharp Europe CEO’su olarak göreve getirildiğini duyurdu. Sayın Ishida, bu görevi Sharp Electronics Corporation’da (ABD) yeni bir göreve atanacak olan Tetsuji (Ted) Kawamura’dan devralıyor.

Sayın Ishida Sharp Corporation’a Haziran 2017’de İdari Başkan Yardımcısı sıfatıyla katılmıştı. Buna ek olarak, Sayın Ishida aynı anda iki görev yürütecek;  bunlardan birincisi yeni kurulan AloT Business Strategy ofisinin yöneticiliği, ikincisi ise Sharp Europe’un CEO’luğu. AIoT Business Strategy ofisi, AI (Artificial Intelligence - Yapay Zeka) ve loT (Internet of Things - Nesnelerin İnterneti) kısaltmalarının birleşimiyle oluşan AloT kavramının Sharp tarafından çeşitli ev ve ofis elektronik ürünlerine uygulanmasından sorumlu olacak.

Tüketici elektronik aletleri ve IT işi ve inovasyonu alanlarında yaptığı kariyeri boyunca, Sayın Ishida Sony Corporation, Rakuten Corporation ve LG Display Japan Co.’da yönetim ve danışmanlık görevlerinde yer almıştır.

- Yaşamanın ve çalışmanın yeni yollarını desteklemek için bağlantılı teknolojiler geliştirdiğimiz Sharp’ta inovasyonu teşvik etmeye odaklanıyorum. Başlangıç noktamız her zaman ürünlerimiz ve çözümlerimizin insanların yaşam tarzına nasıl fayda getirebileceğidir. Sharp, Avrupa’da yüksek kaliteli ürünler ve mükemmel müşteri hizmeti sağlayan bir teknoloji ortağı olarak tanınıyor ve bu da bizi yeni nesil hizmetler geliştirmek ve sağlamak için ideal bir konuma yerleştiriyor. -  diyor Sayın Ishida:

Avrupa içindeki diğer yönetim değişiklikleri şu şekildedir: Halihazırda Information Systems Europe Başkanı olan Jun (Jeff) Ashida, Sharp Electronics Europe’un Başkanı görevine terfi ettirilecek ve Sayın Ishida’ya bağlı olarak çalışacaktır.

Halihazırda Sharp Information Systems Europe Başkan Yardımcısı olan Alex Hermann, Sharp Information Systems Europe Başkanı görevine terfi ettirilecek ve Jun Ashida’ya bağlı olarak çalışacaktır.

Sayın Ishida görevini Sharp Corporation’ın Japonya’daki genel merkezinden yürütmeye devam edecek ve sık sık Avrupa’ya ziyarette bulunacaktır, Sayın Ashida görevini Sharp Europe’un Birleşik Krallıkta’ki genel merkezinden yürütmeye devam edecektir ve Sayın Hermann görevini Sharp Europe’un Zürih ofisinden yürütmeye devam edecektir. 

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social