İletişim

Sharp küçük toplantı odalarına yönelik ilk etkileşimli ekranını piyasaya çıkarıyor (Stant 12/E76)

Varşova, 07.02.2017
Sharp, Integrated Systems Europe (ISE) fuarında, küçük, gayri resmi toplantı alanlarına yönelik ilk 40 inç boyutundaki BIG PAD'i PN-40TC1'i piyasaya çıkarıyor. Bu ekran Sharp'ın büyük BIG PAD ekranlarının çoğu avantajını daha küçük bir boyutla sunarak iki ila altı kişilik grupların fikirlerini paylaşabilmesi ve birlikte çalışabilmesini kolaylaştırıyor.

- Şirketlerin toplantı yapma biçimi değişiyor. Toplantılar artık daha gayri resmi olabiliyor ve ayarlaması ve kullanması kolay, kişisel cihazları ve tabletleri destekleyen çok yönlü teknolojiler gerektiriyor. İnsanlar konuşmak istediklerini ister kablosuz olarak paylaşıyor, ister video aracılığıyla birlikte çalışıyor olsun, toplantılara 30 saniye içinde hazır olunması gerekiyor.  Biz de buna karşılık ödüllü BIG PAD serimizi genişleterek, ekip çalışmasıyla ilgili sağladığı avantajları resmi toplantı salonundan dışarıya, ofisin geri kalanına taşıyoruz. – diyor, Sharp Electronics'te Product Manager CEE pozisyonundaki Szymon Trela.

Sharp'ın 'Kağıt Üzerinde Kalem' deneyimi olarak tanımladığı tepki ve doğruluk özellikleri sayesinde PN-40TC1'in dokunmatik LCD ekranına çok doğal bir şekilde yazı yazılabiliyor. Bu kısmen, akıllı telefonlar ve tabletlerdekine benzeyen P-Cap Kapasitif dokunmatik ekranı, kısmen de Sharp Pen Yazılımı sayesinde gerçekleşiyor.

Sharp Display Connect yazılımı sayesinde herkes cep telefonu ya da tabletiyle bağlanabiliyor. Bağlantı yalnızca bir cihazdaki içeriklerin diğerine yansıtılmasından ibaret değil, dokunmatik etkileşim de destekleniyor. Örneğin notlar alınabiliyor ve PN-40TC1 aracılığıyla hareket ve dokunma kontrolleri kullanılarak kişisel cihazlar ya da BYOD (Kendi Getirdiğiniz Cihazlar) üzerindeki içeriklerde çalışılabiliyor.

Dahili bir Mini OPS genişletme yuvası sayesinde ek işlevler de eklenebiliyor. Örneğin, isteğe bağlı olarak takılan bir Kablosuz Bağlantı Kartı sayesinde diz üstü bilgisayarlar veya tabletler kablosuz olarak bağlanıp içerik paylaşabiliyor ve özellikleri kontrol edebiliyor. Sharp ve Intel tarafından geliştirilen Mini OPS, popüler OPS (Open Pluggable Specification) formatının daha yeni ve küçük bir versiyonu.

Sharp’ın Video İşbirliği çözümüyle birlikte PN-40TC1, beyaz tahta, video ve ses içeren, ve katılımcıların etkileşimli ekranlarını paylaşabileceği ve notlar ekleyebileceği çevrimiçi toplantılar yapmak amacıyla kullanılabilir. Standart olarak dörde kadar uzak konumdaki BIG PAD ekran bağlanabilir ve insanlar oturuma masaüstü bilgisayarları ya da mobil cihazlarından da katılabilir.

PN-40TC1 manzara modu, portre modu ya da yatay modda kurulabilir ve taşınmasını kolaylaştırmak için istendiği takdirde tekerlekli bir standa monte edilebilir. Ofislere ek olarak, etkileşimli perakende mağazası uygulamaları ya da okullarda etkileşimli beyaz tahta gibi değişik kurulumlar için de uygundur. 

Sharp Görsel Çözümler ürünleri ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın: www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/goersel-coezuemler.htm.

● Android, Google Inc.’in ticari markasıdır

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social