İletişim

Sharp kolayca birlikte çalışmanız için ‘Tak ve Kullan’ kablosuz modülünü piyasaya çıkarıyor

Varşova, 27.10.2017
Sharp Electronics CEE bugün en yeni nesil BIG PAD etkileşimli ekranları ve PN-R profesyonel ekran modelleri için bir Kablosuz Mini OPS (Open Pluggable Specification) modülünü piyasaya çıkaracağını açıkladı. Bu benzersiz Kablosuz modülü (PN-ZB03W) Sharp tarafından cihazlarınızı Sharp ekranlara kablosuz olarak hızla ve kolayca bağlayabilmeniz için geliştirildi.


PN-ZB03W modülü Mac’ler ve PC’ler, akıllı telefonlar ve tabletleri destekliyor, böylece kullandığınız cihaz ister bir iş cihazı, ister kendi BYOD (Kendi getirdiğiniz cihazlar) ekipmanınız olsun, içeriklerinizi izleyicilerle paylaşabiliyorsunuz. Dört kullanıcı, kişisel cihazlarındaki içerikleri aynı anda Sharp ekranlarda paylaşabiliyor, böylece toplantılarda daha kolay işbirliği yapılabiliyor.

Sharp Görsel Product Manager Visual Solutions CEE Maciej Materna şunları söylüyor: “Yeni Kablosuz modülümüz daha dinamik ve verimli toplantılar yapmanıza yardımcı olacak. Bir toplantı salonuna girecek ve doğru kablo ya da konektörlere sahip olup olmadığınızı düşünmeden ekrana bağlanıp istediğiniz bilgileri paylaşabileceksiniz.  Sunum yapan kişi değiştiğinde karşılaşılan anlamsız ve can sıkıcı bekleme sürelerini bitiriyor ve cihazları ne olursa olsun, herkesin kolayca bağlanabilmesini sağlıyoruz.”

Modülü en yeni nesil BIG PAD’lerden ya da Sharp PN-R profesyonel ekranlardan birine takmak, bir dizüstü bilgisayara USB çubuğu bağlamaktan farksız. PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlardan bağlantı, PN-ZB03W’ya direkt bağlantıyla, eşler arası (peer-to-peer) bağlantı kadar kolay. Alternatif olarak, modül yerel şirket ağınıza bağlanabilir ve sizin tek yapmanız gereken en yakındaki kablosuz modeme bağlanmak olur. Cihazdaki içeriklerin paylaşılması için cihaza ‘Mirror OP for Sharp’ uygulamasının (yalnızca akıllı telefonlarda) yüklenmesi gerekmektedir.

Sharp BIG PAD’e bir PC bağladığınızda da dokunmatik sinyallerini paylaşabilirsiniz, yani PC cihazınızı kablosuz olarak kontrol etmek için BIG PAD’inizi kullanabilirsiniz.

Kablosuz modülüne ek olarak, Sharp ekranlarının işlevlerini artırmak ve kullanıcılara ihtiyaçları için en iyi çözümü bulma serbestliğini vermek için Sharp iki adet daha Mini OPS modülü sunuyor. Modülleri eklemek çok kolay olduğundan, kullanıcılar ihtiyaçları değiştiğinde özellik ekleme esnekliğine kavuşarak ekranlarına yaptıkları yatırımın geri dönüşünü maksimize edebiliyor.   

Mini OPS HDBaseT 2.0 Alıcı Kartı (PN-ZB03H) içeriklerin 100 metre mesafeden iletilmesine imkân veriyor. Bu, uzun mesafelere video ve veri kablosu çekilmesinin gerektiği mağaza vitrinleri ve diğer konumlar için ideal bir çözüm. 

Mini OPS PC modülü (PN-ZB03PC) Sharp ekranları herhangi bir harici kabloya gereksinim olmaksızın, tam özellikli bir Windows 10 bilgisayara çeviriyor ve 4K içerikleri destekliyor.

PN-ZB03W Mini OPS Kablosuz alıcı modülü artık Sharp’tan ve ortaklarından temin edilebilir ve tüm yeni nesil PN-R ve yeni nesil BIG PAD ürünlerinde kullanılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen www.sharp.com.tr adresini ziyaret edin.

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social