İletişim

Sharp ISE'de yeni tabela platformunu ve çözümlerini piyasaya çıkarıyor (Stant 12/E76)

Varşova, 07.02.2017
Integrated Systems Europe fuarında, Sharp dijital tabelalar için, son kullanıcılara içerikleri doğrudan bir Sharp ekrandan indirme, orada depolama ve oynatma için kolay yollar sağlayan Sharp Açık Mimari Platformunu tanıtıyor. Bu Platform, Sharp'ın yeni donanım ve yazılımlarının birleşimi ve üçüncü taraf tabela yazılımı sağlayıcılarla yapılan ortaklıklar sonucunda oluşturuldu.

Görsel Çözümler Genel Müdürü Sid Stanley şunları söylüyor: “Sharp'ın bu yeni Çip Üzerinde Sistem (System-On-Chip - SoC) platformunun piyasaya çıkarılması ve dijital tabela ürünlerimin yenilenmesine büyük miktarda yatırım yapılmış olması, kanalımız ve pazarımız için çekiciliğimizi artırmak istediğimizin açık bir göstergesi niteliğinde. Artık daha geniş bir ürün yelpazesine ve statüko ile mücadele etmek için donanımlar, yazılımlar, çözümler ve ortaklıkların mükemmel bir birleşimine sahibiz ve ISE'deki standımızda müşterilerimize iş yapmaya hazır olduğumuzu göstereceğiz.”

Sharp yeni ekranlarında kendi ücretsiz tabela yazılımı Sharp Digital Signage Yazılımını sunuyor ve Android™ için SoC platformunu yazılım satıcılarına açıyor. Sharp Açık Mimari Platformu, perakende ve kurumsal tabelalar için Sharp'ın yüksek kalite donanımını, Android için SoC ortamını ve çeşitli tescilli veya üçüncü taraf yazılım oyuncusunu bir araya getiriyor. Sharp, CityMeo, Grassfish, Videro ve easyscreen gibi yazılım şirketleriyle yaptığı ortaklıkları daha önce açıklamıştı.

Donanım olarak, Sharp çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip üç yeni ekran serisini sergiliyor: Sharp ekranlarda artık 4K içerik destekleyebilen güçlü bir SoC'nin yanı sıra Sharp’ın Dijital Tabela Yazılımı; ya da Sharp'ın yeni İçerik Dağıtıcısı Yazılımına sahip entegre bir USB Medya Oynatıcı; ya da kullanıcı uygulamalarını esnek bir şekilde genişletecek bir Mini OPS (Open Pluggable Specification) genişletme yuvası yer alacak.

Intel ile birlikte geliştirilen Mini OPS, OPS'nin modern ve daha küçük bir versiyonu. ISE'de, kullanıcılara daha fazla ekran ve etkileşim seçeneği sunacak üç adet Mini OPS modülü (PC, Kablosuz ve HDBaseT) tanıtılacak. Kompakt Mini OPS modüllerini takmak, kullanmak ve bakımlarını yapmak çok kolay ve gelecek teknolojileri desteklemeye hazır durumdaki yüksek hızlı konektörler 4K içeriklerin iletimini destekliyor.

7/24 kullanıma yönelik olan gelecek nesil PN-R yüksek parlaklığa sahip ekran modellerinde şimdi daha fazla kullanıcı uygulaması için daha kolay ekran entegrasyonu imkanı sağlayan Mini OPS genişletmesi bulunuyor. PN-Y serisindeki güncellenen ‘tak-çalıştır’ ekranlarda, sinyal kesilmesi durumunda varsayılan olarak USB oynatıcıya geçiş yapan tümleşik USB medya oynatıcısı yer alıyor, yani ekran asla kararmıyor. PN-Q, toplantı salonları ya da perakende tabelası uygulamaları için ideal yepyeni bir büyük boyutlu ve uygun fiyatlı ekran serisi. 60” ila 90” arasındaki büyük formatlı boyutlarda üstün görüntü kalitesi sağlıyor.

PN-Y ve PN-R ekranlar aşağı ya da yukarı bakacak şekilde yerleştirilebiliyor. Bu özellik Sharp'ın bazı boyutlarına özel ve hem portre hem de manzara yerleşimi uygulamalarında kullanılabiliyor. Tümü standart sinyal girişlerine sahip ve değişik parlaklık kategorileri ve 32” ila 70” arasında değişen boyutlarda piyasaya sürülecekler.

Sharp Görsel Çözümler ürünleri ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın: www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/goersel-coezuemler.htm.

● Android, Google Inc.’in ticari markasıdır

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social