İletişim

Sharp ISE'de ‘olumlu değişiklikler’ yapacak (Sharp 12/E76 numaralı stantta iddialı yeni ürün yol haritasını sergiliyor)

Varşova, 07.02.2017
Foxconn ile yaptığı ortaklıktan sonra Avrupa'daki ilk önemli fuarı olan Integrated Systems Europe (ISE) fuarında, Sharp yeniden şekil verdiği ürün yelpazesini sergiliyor. Bu yelpazeye altı yeni ürün kategorisi, yeni bir dijital tabela çözümü olan Sharp Açık Mimari Platformunun lansmanı ve Intel ile birlikte tasarlanan OPS (Open Pluggable Specification) formatı da dahil.

Donanım alanında 70” boyutundaki piyasadaki en büyük video duvarı, şirketin küçük toplantı alanlarına yönelik ilk etkileşimli ekranı ve doğrudan bağlanma teknolojisine sahip etkileşimli ekran modelleri öne çıkıyor. Stantta ayrıca Sharp'ın yarı transparan Field Sequential Ekran (FSD) prototipinin Ar-Ge örneği sergileniyor.

Görsel Çözümler Genel Müdürü Sid Stanley şunları söylüyor: “Önemli bir tedarikçi olarak sayılmak için, geniş ve kapsamlı bir ürün yelpazesiyle pazar payı elde etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. İşte bu yüzden tabela ekranlar gibi önemli bazı alanların yanında geniş form faktörlü video duvarları ve küçük toplantı alanı ekranları gibi inovatif ve yeni çözümlere de yatırım yapıyoruz. Foxconn ile yaptığımız ortaklık sayesinde, artık bunu yapmak ve piyasaya değişik seçenekler sunmak için daha iyi bir konumdayız ve ürünlerimizin satıcıları ile uygulayıcılarına yeni bir satıcı ortaklık seçeneği sunabiliyoruz.”

Etkileşimli ekranlar
Sharp standının yarısı toplantı salonları ve sınıflar için 70” ve 80” BIG PAD ekranları (PN-70SC5 ve PN-80SC5) içeren etkileşimli ürünlere ayrılmış durumda ve bunlar daha iyi bir görüntü ve dokunmatik deneyimi için ‘doğrudan bağlama’ özelliğine de sahip. Geliştirilmiş özellikler sayesinde kullanıcılar sunumları üzerinde daha fazla kontrole ve işbirliği ve etkileşim için daha fazla seçeneğe sahip olacak.

Sharp ayrıca küçük gayri resmi toplantılar ve etkileşimli tabela uygulamaları için ilk 40 inç BIG PAD'ini de piyasaya çıkarıyor. PN-40TC1 40” dokunmatik ekranda P-CAP kapasitif dokunmatik özelliği bulunuyor ve Sharp'ın büyük BIG PAD'lerinin çoğu avantajı daha küçük bir ekranda sunularak küçük grupların fikirlerini paylaşması ve birlikte çalışması kolaylaştırılıyor.

Sharp’ın BIG PAD ekranlarının tümü, ekrana yazmayı kağıt üzerine yazmak kadar doğal ve normal hale getiren, Sharp'ın ‘Kağıt Üzerinde Kalem’ kullanıcı deneyimini vaadediyor. Bu, teknolojiyi bir engel değil kolaylaştırıcı haline getirerek toplantıların ve birlikte çalışmanın verimini artıran bir dizi donanım özelliği ve yazılım paketinin bir arada kullanımı sayesinde sağlanıyor.

Dijital tabela
Sharp, dijital tabela platformunu yeni donanımlar, yazılımlar ve üçüncü taraf yazılım sağlayıcılarla yapılan ortaklıklarla yeni bir şekle büründürüyor.

Sharp, monitör donanımları alanında, yüksek parlaklığa sahip yeni nesil PN-R ve PN-U ekranlarını, tümleşik USB oynatıcıya sahip PN-Y ‘tak ve çalıştır’ ekranlarını ve uygun fiyatlı yeni büyük boyutlu ekran serisi olan PN-Q'yu sergiliyor. Toplantı salonları ve diğer ticari tabela uygulamaları için ideal olan PN-Q serisinde 60” ve 90” arasındaki ekranlar yer alıyor.

Sharp yazılım olarak yeni System on Chip (SoC) ekranlarında kendi ücretsiz tabela yazılımı Sharp Digital Signage Yazılımını sunuyor ve Android™ için SoC platformunu yazılım satıcılarına açıyor. Sharp Açık Mimari Platformu, perakende ve kurumsal tabelalar için Sharp'ın yüksek kalite donanımını, Android için SoC ortamını ve çeşitli tescilli veya üçüncü taraf yazılım oyuncusunu bir araya getiriyor. Sharp, CityMeo, Grassfish, Videro ve easyscreen gibi yazılım şirketleriyle yaptığı ortaklıkları daha önce açıklamıştı.

Sharp'ın üç yeni ekran serisinde esnek bağlantı seçenekleri bulunuyor. Bu ekranlarda artık (4K içerik destekleyebilen) güçlü bir SoC'nin yanı sıra, Sharp’ın Dijital Tabela Yazılımı ya da Sharp'ın yeni İçerik Dağıtıcısı Yazılımına sahip entegre bir USB Medya Oynatıcı ya da kullanıcı uygulamalarını genişletecek bir Mini OPS (Open Pluggable Specification) genişletme yuvası yer alacak.

Intel ile birlikte geliştirilen Mini OPS, OPS'nin modern ve daha küçük bir versiyonu. ISE'de, kullanıcılara daha fazla ekran ve etkileşim seçeneği sunacak üç adet Mini OPS modülü (PC, Kablosuz ve HDBaseT) tanıtılacak. Kompakt Mini OPS modüllerini takmak, kullanmak ve bakımlarını yapmak çok kolay ve gelecek teknolojileri desteklemeye hazır durumdaki yüksek hızlı konektörler 4K içeriklerin iletimini destekliyor.

Video duvarı
Video duvarı pazarında güçlü ürünlere sahip olan Sharp, dünyanın piyasadaki en büyük video duvarı ekranı olan yeni 70” modelini piyasaya çıkaracak. PN-V701'de, Sharp’ın eşsiz UV2A teknolojisi ve Gelişmiş UCCT (Tekbiçimli Renk Kalibrasyonu Teknolojisini), video duvarının tamamında minimal görüntü kesintisi ve kolay görüntü bakımı sağlayan ultra ince, fakat sağlam çerçevelerle birleştiriyor.


Geleceğin teknolojisi
Sharp'ın standında 17 inçlik yarı transparan bir Field Sequential Ekran paneli sergilenecek. Bu, Japonya'da geliştirilen ve dijital tabelalardan eğlence cihazlarına kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanım potansiyeline sahip olan prototip bir cihaz. Enerji verimliliği çok yüksek olan bu teknoloji bugün piyasada olan diğer ekranlardan tamamen farklı, çünkü yüksek frekanslı bir RGBW renk sistemi kullanıyor. 

Sharp sürekli olarak değişik teknolojilere sahip prototip ekranlar geliştiriyor ve değerlendiriyor. Field Sequential Ekran da araştırma ve geliştirme yapılan alanların yalnızca bir tanesi.

Sharp Görsel Çözümler ürünleri ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın: www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/goersel-coezuemler.htm.

● Android, Google Inc.’in ticari markasıdır

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social