İletişim

Sharp, ISE 2018'de ilk 4K BIG PAD'i piyasaya sunuyor

Londra, 18.12.2017
Integrated Systems Europe (ISE) 2018 fuarında, Sharp 4K LCD dokunmatik panele sahip ilk BIG PAD etkileşimli ekranını piyasaya sunacaktır. 70” boyutundaki bu 4K BIG PAD (PN-70TH5), Sharp'ın toplantılar ve derslerde bilgi paylaşımına yönelik ödüllü ekran yelpazesine eklenecek ve Şubat 2018'den itibaren satışa sunulacaktır.

Sharp, stand E76 / Hol 12'de toplantı salonu ve dijital tabela ekran çözümlerinin yanı sıra, 8K bir ekosistem vizyonunun sunumunu gerçekleştirecektir.

Sharp'ın en yeni BIG PAD'i, teknik çizimler, haritalar veya hesap tabloları gibi çok miktarda detaylı bilginin paylaşımını kolaylaştırmaktadır. Özel işlevleri içerikler üzerinde Ultra HD çözünürlükte çalışmayı desteklemektedir: Sharp'ın yüksek kontrast ve görüntü netliği sağlayan benzersiz UV2A ekran teknolojisi 4K okumaya destek olmakta ve 4K okuma, siz yazarken avucunuzun ekranda izler bırakmasını önleyen avuç reddetme özelliği ve 2mm'lik hassas bir uca sahip modifiye edilmiş kalem gibi çeşitli özellikler tarafından desteklenmektedir.

Sharp etkileşimli beyaz tahta teknolojisinin öncülerindendir ve son BIG PAD'i bu alandaki beşinci nesil ürünleri arasında yer almaktadır.

Görsel Çözümler Genel Müdürü Sid Stanley şunları söylüyor: “Eşsiz deneyimimiz sayesinde müşterilerin ihtiyaçlarını anlıyoruz. İhtiyaçlarınıza uygun doğru etkileşimli tahtayı seçmek düşünerek alınması gereken bir karardır. Bütün etkileşimli beyaz tahtalar aynı değildir."

"Etkileşimli beyaz tahtaların neden dikkatli bir şekilde seçilmesi gerektiğini anlamak için, bu tahtaların toplantı salonunda ne kadar önemli bir rol oynadığını düşünün. Toplantılar çok vakit alır (Araştırmamıza göre İngiltere'de her bir çalışanın ayda 17 saatini almaktadır), bu yüzden mümkün olduğunca verimli olmaları gerekir. Tüm Avrupa'da toplantıların daha fazla ilgi çekmesi, daha kapsayıcı ve verimli olması yönünde bir talep var ve Sharp daha iyi karar alma ve işbirliği yapma avantajları sağlayan kolay kullanımlı çeşitli araçlar sunmaktadır."

Sharp'ın 2018'de yayınlanacak yeni araştırmasında1, bir ofis çalışanının ayda ortalama 21 toplantıya katılarak, toplamda 17 saatini harcadığı tespit edilmiştir, ama bu çalışanların %85 gibi büyük bir oranı masalarında kalsalar daha verimli olacaklarını belirtmişlerdir.

Sharp'ın ISE standının yarısı toplantı salonlarına yönelik çeşitli etkileşimli ve etkileşimsiz ekranlara ayrılmıştır. Yelpaze dahilinde, teknik içeriklerin okunması, ekrana hassas biçimde yazı yazılması ve olağanüstü kullanım kolaylığının kritik önemde olduğu (4K BIG PAD) veya kolay not almanın ve paylaşmanın gerektiği (küçük toplantı alanları için BIG PAD) her tür kullanıma yönelik ürünler yer almaktadır.

Küçük toplantı alanları için 40" ve 50" boyutlarındaki BIG PAD'ler ve daha zorlu uygulamalar için kablosuz paylaşma özelliğine sahip olan 70" boyutundaki BIG PAD dahil olmak üzere sekiz etkileşimli ekran sergilenecektir. Bütün Sharp BIG PAD ekranlar, gerçek kağıt üzerinde gerçek bir kalem kullanmaya yakın anında ve hassas bir yazma hissi uyandıran Kağıt Üzerinde Kalem deneyimini sunmaktadır.

Sharp'ın etkileşimsiz profesyonel ekranları arasında, yatay, dikey, aşağı ya da yukarı dönük biçimde kurulumu yapılabilen çok yönlü 70" PN-R serisi ve müşterilere alanları için en iyi geniş formatlı ekran seçeneklerini sunan ve ultra geniş 90" boyutuna kadar uzanan yüksek kaliteli ama uygun fiyatlı PN-Q  serisi bulunmaktadır.

Sharp, ISE'de yeni 8K profesyonel video kamerası ve 8K ekranının sunumunu da içeren 8K ekosistemini de ilk kez gözler önüne serecektir. Dünyada bir ilk olan 8C-B60A 8K (60p) profesyonel video kamera, video çekme ve kaydetme, oynatma ve hat çıkışı özelliklerini barındırmaktadır. Bu cihazlar Sharp'ın 8K ekosistemi üzerindeki Ar-Ge çalışmalarının temelini oluşturmaktadır ve Sharp, ISE'de potansiyel AV işi uygulamaları hakkında ortaklarının geribildirimlerini alacaktır. 

Sharp'ın standı akıllı dijital tabela ekran çözümlerinin tümünü ve Sharp Açık Mimari Platformunu içerecektir. Bu Platform yeni Sharp donanım ve yazılımlarını, Sharp'ın birlikte çalıştığı bağımsız tabela ekran yazılımı sağlayıcılarının teknolojileriyle birleştirmektedir. Fuarda Sharp'ın tabela ekran çözümleriyle ilgili bazı duyurular da yapılacaktır.

Sharp'ın Görsel Çözümler ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

​​​​​​​1 Araştırma Almanya’da 1.001 ofis çalışanı ve Birleşik Krallık’ta 1.003 ofis çalışanıyla yapılmıştır.

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social