İletişim

Sharp en esnek akıllı tabela ekran yelpazesini piyasaya çıkarıyor

Londra, 06.02.2018
Tüm son kullanıcılara dijital tabela içeriklerini indirme, depolama ve oynatma yöntemleri konusunda önemli seçenekler sunuluyor – sunumlar E100 standı/Koridor 12'de. Integrated Systems Europe (ISE) 2018'de, Sharp ana akım piyasa için iki akıllı ekran serisiyle, System on Chip (SoC) ve Mini OPS seçenekleri ve daha fazla üçüncü taraf uygulaması içeren, bugüne kadarki en geniş esnek tabela çözümleri yelpazesini gözler önüne seriyor.

Sharp, ortak ağı olan Sharp Açık Mimari Platformunun bundan böyle CityMeo, Grassfish, Stino ve Signagelive'ı içeren yedi büyük yazılım şirketinin çözümlerini de içereceğini duyurdu.

İki yeni geniş formatlı ekran ailesi

Sharp ana akım piyasa için iki yeni ekran serisini sergiliyor; PN-M ve PN-B. Her iki seride de 40” (PN-M401 ve PN-B401) ve 50” (PN-M501 ve PN-B501) seçenekleri bulunuyor. PN-M serisi 7/24 kullanım gerektiren zorlu ortamlar için tasarlandı. PN-B serisi ise 7/16 kullanım gerektiren standart ortamlar için  tasarlandı.

Sharp, PN-M ve PN-B ekranlarında yukarı bakar yönde, aşağı bakar yönde, 90 dereceye kadar öne eğik veya arkaya eğik açılı kurulumlar ya da arka muhafazanın kenarlarından asılı vaziyette kurulum imkânlarıyla, müşterilere tabela ekranlarında yaratıcılıklarını kullanma şansı veriyor. Stantta, Sharp'ın premium tabela ekran serisi olan Sharp PN-R496'dan beş adet kullanılarak yapılan benzersiz kavisli bir kurulumla, esnek kullanım seçenekleri de sergilenecek.

Ekrandaki içeriklerin yönetilmesi için birden çok seçenek

Sharp'ın yeni akıllı dijital tabela ekranları, basitten karmaşığa her proje seviyesi için çözümlere sahip çeşitli içerik kullanım yöntemleri sağlayan yerleşik akıllı çözümleriyle birden çok oynatma seçeneği sunuyor.

Basit kurulumlar için, Sharp, ISE'de kendi ücretsiz tabela ekran yazılımı olan e-Signage'ı tanıtacak. PN-M ve PN-B serilerindeki System on Chip (SoC) üzerinde kurulu halde olan S Player Edition, ekranların ambalajından çıktığı gibi kullanıma hazır olmasını sağlıyor.

Daha özelleştirilmiş kurulumlar için, Sharp'ın Android™ için SoC platformu, kendi ortak platformu olan Sharp Açık Mimari Platformu vasıtasıyla önemli tabela ekran yazılımı oynatıcılarına açıldı. Bu platfom işletmelere ihtiyaçlarına uygun özel yazılımlar ekleme imkânı sağlıyor. Sharp platforma yeni ortaklar eklediğini duyurdu ve artık CityMeo, Easyscreen, Grassfish, Signagelive, Stino, Navori ve Videro şirketleriyle de çalışıyor.

CityMeo'nun CEO'su ve kurucu ortağı David Keribin şunları söylüyor: “Sharp, kalite ve güvenilirlik açısından tutarlı çok geniş bir ekran yelpazesine sahip olduğundan bizim için ideal bir ortak. Birlikte, işletmenize güç katmanız, satış noktalarınızı geliştirmeniz, mağazanızı yenilemeniz ve müşterilerin ilgisini çekecek mesajları tam zamanında kolayca vererek işletmenizin verimliliğini artımanız için mükemmel çözümü size sunabiliriz.”

Ayrıca Sharp bir Mini OPS genişletme yuvasıyla PN-M ve PN-B'nin özelliklerini artımak için size yeni bir yöntem de sağlıyor. Üç çeşit Mini OPS modülü (PC, Kablosuz ve HDBaseT), kullanıcılara çok çeşitli ekstra ekran ve etkileşim seçenekleri sunuyor. Bu küçük Mini OPS modüllerinin kurulumu, kullanımı ve bakımının kolay olması da cabası.

Mağazacılar için seçenekler Sharp Shop'ta sergileniyor

Sharp standının bir kısmı, mağazacılar için tabela ekran çözümlerini uygulamalı olarak sergilemeye ayrılmış durumda. 40” ve 50” PN-B modelleri hem portre hem de manzara modunda kurularak, Sharp'ın SoC'si aracılığıyla dijital bir poster ve bir moda videosunu görüntüleyecek ve güçlü bağımsız kullanım ve esnek kurulum kombinasyonları sergilenecek.

Sharp Görsel Çözümler Avrupa Ticari Direktörü Birgit Jackson şunları söylüyor: “Mağazacılık ortamı sürekli olarak değişiyor, bu sebeple içerik nerede tasarlanmış olursa olsun, yeni teklifleri tanıtabilmek ya da sadece daha fazla satış yapabilmek için çok çeşitli içeriklerin oluşturulması ve görüntülenmesini destekleyen çözümlere sahip olmak büyük önem taşıyor. Sharp'ın tabela ekran çözümleri mağazacılık ortamlarına bu esnekliği sağlıyor. Kurulumların yapılması çok kolay ve yerleşik durumdaki akıllı özellikleri sayesinde mağazacılara en uygun yerleşimi bulma imkânı sağlayarak, ne zaman ve nerede isterlerse cazip, ilgi çekici alanlar yaratabilmelerini sağlıyor.”

Ayrıca standın duvarında Sharp'ın 55” – 90” arası Tam HD ve 4K modelleri ve giriş seviyesinden premium modellere kadar tüm seçenekleri içeren ekranları yan yana sergileniyor.

Sharp'ın Görsel Çözümler ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social