İletişim

Sharp 2018 ınspıre fuarında yeni büyüme fırsatları sunuyor

Varşova, 18.01.2018
Sharp'ın uluslararası ortak etkinliği 2018 Inspire Fuarında, Sharp Europe'un Başkanı Jeff Ashida, 600'ün üzerinde bayi temsilcisine, ofis teknolojisinin gelişmesi ve daha akıllı hale gelmesiyle birlikte, şirketin kârlarını en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olmak için eşsiz bir konuma geldiğini söylemiştir.

Inspire 2018, Sharp ekipleri ve 40'ın üzerinde ülkeden gelen bayi temsilcilerinin katılımıyla 15 - 18 Ocak tarihleri arasında Edinburgh Uluslararası Konferans Merkezi'nde gerçekleşmiştir.

Sharp, sunumlar ve etkileşimli bir sergi ile ortaklarına, Sharp'ın yeni küresel ticari ittifakları ve ortaklıklarından faydalanarak işlerini büyütmeleri konusunda nasıl yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Sharp, tümü Mart 2018'de satışa sunulacak olan ve A3 siyah-beyaz yelpazesinin tamamen yenilenmesini, yeni A4 modellerini, hafif üretim baskı sistemlerini ve yeni bir BIG PAD'i (Sharp'ın etkileşimli tahtası) içeren 15 yeni cihaz sergilemiştir. Ayrıca Sharp, akıllı toplantı salonu konusundaki vizyonunu sergilemiş ve etkileşimli bir ekrana sesle kumanda edilmesinin sunumunu yapmıştır.

Fuar alanında Sharp'a, bir atmosferik su üreteci şirketi olan ve su soğutucularına 2018'de Sharp aracılığıyla Avrupa'da satış için lisans alacak olan Skywell dahil dokuz ortak eşlik etmiştir.

Açılış konuşmasında Jeff Ashida Sharp'ın dünyaya öncülük etme potansiyeline sahip olduğu yeni teknoloji alanlarında nasıl agresif bir şekilde yatırım yaptığını anlatmışlardır. AloT (Yapay zeka ve Internet of Things'in bir birleşimi) ve 8K gibi alanlarda yaptığı Ar-Ge çalışmaları vasıtasıyla, Sharp yaşamanın ve çalışmanın yeni yollarını destekleyecek bağlantılı teknolojiler geliştirmektedir.

Sharp Electronics Europe'un Başkanı Jeff Ashida şunları söylemiştir: “Son amiral gemisi ortak etkinliğimizden bu yana koskoca iki yıl geçti.” “Bu süre zarfında, Foxconn ile yaptığımız ittifak işimizi dönüştürmemize imkân sağlamıştır ve bunu bugün lansmanını yaptığımız yeni ürünlerin sayısından anlayabilirsiniz. Ancak Inspire Fuarı yalnızca dönüşümümüzle değil, aynı yolculukta ortaklarımıza nasıl destek olacağımızla da ilgilidir.”

“MFP'ler ve Sharp'ın benzersiz belge ve görüntüleme çözümleri çevresinde şekillendirilmiş hizmet ekosistemleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Büyük formatlı ekranlar, video konferans ve işbirliği çözümleri, bulut ve IT hizmetlerini içeren daha geniş kapsamlı bir Sharp teklifiyle baskı portföyünün ötesinde kâr imkânları sunuyoruz. Ortaklarımızın müşterileri için yeni ve ikna edici paketler yaratmak ve yeni gelir akışları oluşturmak için ihtiyaç duydukları bütün bileşenleri sağlıyoruz.”

Sharp'ın Inspire Fuarı sergisi: ofisin her bölümü için yeni çözümler

Sharp'ın sergi alanında tipik bir müşterinin ana iş görevleri boyunca uzanan bir yolculuk yapılmış ve yeni nesil ödüllü Sharp donanımları ve Sharp Optimize Edilmiş Yazılım Çözümleri, Uygulamaları ve Hizmetlerinin bayilerinin kendilerini pazarda farklı bir konuma yerleştirebilmesine nasıl yardımcı olacağı sergilenmiştir. Örneğin, Sharp'ın Accounts Payable (Borç Hesapları) çözümü, manüel faturalandırma süreçlerini otomatikleştirerek süreci daha hızlı ve doğru hale getirmektedir.

Yeni A3 siyah-beyaz MFP modelleri kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor

Sharp, başarılı A3 renkli MX-serisine dayanmakta olan, 30-60ppm hızları arasında10 yeni A3 modeliyle siyah-beyaz ürün yelpazesini güçlendirmektedir.  Yenilenmiş ürün yelpazesi sayesinde artık müşteriler ister renkli ister siyah-beyaz hangi A3 cihazı seçerlerse seçsinler, kullanıcı ve IT deneyimi aynıdır. Yeni modeller, kişiselleştirilebilir bir dokunmatik arayüz, yaklaşan kullanıcıları algılayan bir hareket sensörü (yalnızca Advance modellerde) ve standart olarak entegre çekerek yazdırma özelliği gibi sezgisel ve zamandan kazandıran işlevler sunmaktadır.

Siyah-beyaz Essential Series modelleri (MX-M3050, MX-M3550, MX-M4050, MX-M5050 ve MX-M6050) gündelik ofis ihtiyaçlarının tümünü karşılamakta ve gerektiğinde yükseltme yapılması imkânı sağlamaktadır. Advance modeller (MX-M3070, MX-M3570, MX-M4070, MX-M5070 ve MX-M6070) daha fazla işleme seçeneği ve Office Direct Print ve bulut bağlantısı gibi ek özellikler sunmaktadır.

Gelişmiş A3 işlevselliğine sahip yeni A4 siyah-beyaz MFP modelleri

Sharp, ortağı Foxconn ile ilk ortak teşebbüsünün sonucu olarak tamamen yeni bir A4 siyah-beyaz MFP serisi piyasaya sürmüştür. Mart 2018'den itibaren piyasaya sunulacak olan yeni MX-B355W ve MX-B455W Advanced Series modellerinin 35 ppm ve 45 ppm arasında baskı hızları olacaktır ve Sharp'ın A3 modelleriyle aynı güçlü iş akışı özelliklerine ve kullanım kolaylığına sahip olacaklardır. Tüm temel baskı, tarama ve fotokopi ihtiyaçlarını karşılamalarının yanı sıra, A4 siyah-beyaz modeller, bilgilerin güvenle paylaşılabilmesi ve her zaman, her yerden erişilebilir olması için mevcut ağ uygulamalarına ve genel bulut hizmetlerine kolayca entegre edilebilmektedir. Daha fazla güvenilirlik için bu modellere Sharp'ın çok katmanlı güvenlik paketi de eklenmiştir.

Daha fazla verim için yenilenen hafif üretim yazıcıları

Sharp’ın yeni MX-7090N ve MX-8090N Renkli Belge Sistemleri, Sharp'ın hafif üretim ürün serisinin yenilenmesinin sonucunda ortaya çıkmıştır ve kurum içi baskı ortamlarının verimliliğini artırmakta ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaktadır. Yeni modellerde dakikada 80 sayfaya varan hızlarda fotokopi ve baskı hızlarına ulaşılmaktadır ve Sharp'ın A3 ve A4 ofis ürünlerindekiyle aynı kolay kullanımlı dokunmatik arayüze sahiplerdir. MX-7090N ve MX-8090N'deki çok çeşitli giriş ve işleme seçenekleri sayesinde kullanıcılar her baskı işinin gereksinimlerine uygun hale getirilmiş mükemmel kalitede materyaller üretme esnekliğine sahip olmaktadır.

Daha fazla vakit kazanmak ve atıkları azaltmak için, baskı odası yöneticileri doğrudan MFP kullanım panelinden Fiery Command WorkStation®'a tam erişim elde etmek suretiyle baskı işleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilmekte, böylece ek çalışma istasyonlarına sahip olma ihtiyacı da ortadan kalkmaktadır.

Bilgi baskı ve bilgi görüntüleme çözümlerinin benzersiz karışımı

Sharp, insanların fikirlerini paylaşabilmesi ve birlikte daha yaratıcı ve verimli şekilde çalışabilmesine yardımcı olan Sharp BIG PAD'lerin yer aldığı çeşitli toplantı alanları sergilemiştir. Buna Sharp'ın bugüne kadarki ilk 4K dokunmatik paneli olan en yeni BIG PAD'i de dahildir. 4K BIG PAD, Sharp'ın giriş seviyesi ekranlardan gelişmiş dokunmatik çözümlere uzanan toplantılarda bilgi paylaşımına yönelik ekran yelpazesini tamamlamaktadır.

Geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı alanda, Sharp 8K bir ekranın ve video çekme ve kaydetme, oynatma ve hat çıkışı özelliklerine sahip profesyonel bir video kameranın tanıtımını yapmıştır. Bu cihazlar Sharp'ın 8K ekosistemi üzerindeki Ar-Ge çalışmalarının temelini oluşturacaktır.

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social