İletişim

Mini OPS Tanıtım

Sharp, bütün gelecek nesil dijital tabela ürünleri ve etkileşimli çözümlerini, Mini Open Pluggable Specification (Mini OPS) standardını içeren Sharp Açık Mimari Platformu çevresinde planlamıştır. Mini OPS'un geliştirilmesi, müşterilere görüntüleyecekleri içerikleri alma, yönetme ve dağıtma konusunda çeşitli kompakt ve enerji yönünden  verimli tercihler sunmaktadır.

Mini OPS, hem dokunmatik, hem de dokunmatik olmayan etkileşimli ekranlar için entegre çözümler sağlar ve düşük güç tüketen, enerji verimliliğine sahip, kompakt ekran biçimlerinin geliştirilebilmesine imkan tanır.

Bu sayede yenilikçi ekran kurulumları yapılabilmesi ve cazip içerikler görüntülenebilmesinin yanında, Sharp'ın Mini OPS tabanlı ekranlarının bakımının ve yönetiminin yapılması çok kolaylaşır.

Artık her yere yayılan kablolara, yer kaplayan ek aksesuarlara, göz zevkini bozan ve can sıkan güç kaynağı sorunlarına elveda diyebilirsiniz. Mini OPS kullanılan Sharp ekranlar, gereksiz teknik ve idari yükleri ortadan kaldırarak olası en iyi görsel etkiyi sağlayabilmenize imkan verir.

Ekranlarınızı içerik kaynağına bağlamak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, Mini OPS size destek sağlar.

Mini OPS Modülleri

PN-ZB03H Mini OPS HDBaseT Alıcı

Bu alıcı modülü, HDMI video ve diğer sinyalleri, Cat6 kablosuyla uzun mesafelerden kolayca doğrudan ekrana aktarabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

Engel oluşturan güç kabloları, enerji kaynakları ve diğer harici cihazlar olmadığından, kullanıcılar modülün tak ve çalıştır prensibine dayalı olan yapısı sayesinde ekranlarının kurulumunu kolaylıkla yapabilir.

4K'ya kadar ultra yüksek çözünürlüklü videoları destekleyen bir HDBaseT alıcıyı doğrudan Sharp ekranın içine monte etmenize imkan verir ve video kaynağının uzağında yer alan tüm Sharp ekranlar için ideal çözümdür.

Bununla birlikte, bütün video kaynaklarının uyumlu bir HDBaseT Verici ünitesine bağlanması gerekmektedir.

Mini OPS Modülleri

 

PN-ZB03PC Mini OPS PC

PN-ZB03PC, Mini OPS şekil faktöründe dahili olarak bulunan tek kartlı güçlü bir PC'dir. Güçlü, kompakt, yüksek kaliteli katıhal tasarımı sayesinde, sürekli kullanım gerektiren zorlu durumlar için ideal seçimdir. Ayrıca katıhal tasarımı sayesinde fan içermediğinden sessiz ve güvenilir bir biçimde çalışır.

Sharp ekranınıza basit, derli toplu ve kablosuz bir PC bağlantısı istiyorsanız, PN-ZB03PC mükemmel seçimdir. Güçlü grafik yonga seti 30Hz'de 4K'ya kadar ultra yüksek çözünürlüklü video çıkışını destekler ve 2 adet USB3.0 arayüzü ile işlevsel esnekliği artırır. Microsoft Windows 10 kurulumuna hazır durumdadır ve içinde Sharp’ın en önemli uygulamaları kurulu olarak sağlanır.

PN-ZB03W Mini OPS Kablosuz

PN-ZB03W, çeşitli mobil cihazlar ve akıllı cihazları kablosuz olarak ekranlarına bağlamak isteyenler için uygun seçimdir. PN-ZB03W'de, kullanıcıların sahip olduğu BYOD ekipmanların birlikte çalışma imkanlarından kablosuz bağlantıyla yararlanabilmelerine olanak sağlayan çift yönlü bir kablosuz ekip çalışması yonga seti bulunur; Mac'ler veya PC'ler, akıllı telefonlar veya tabletlerin tümü desteklenmektedir. Ve doğal olarak, kablo ve güç kaynağı karmaşası olmadan hızla ve kolayca bağlanabilmenize imkan verir.

PN-ZB03W'deki Direct Drawing özelliğinin anında açılma işlevi sayesinde, beyaz tahtada birlikte çalışma ve kablosuz ekran paylaşımı gibi özelliklere göz açıp kapayıncaya kadar ulaşabilirsiniz.

Özellikler ve Avantajlar

Mini OPS standardı, dijital ve ticari ekranlarda kullanılabilen sistemleri artırır ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Bu şekilde sağladığı kapsamlı avantajlar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Fansız tasarım: En küçük sistemlerde bile güvenilirliği artırır ve hareketli parçaları azaltır.
  • Az yer kaplar: Geleneksel OPS'lerin neredeyse yarısı boyutta yeni şekil faktörü çözümlerini destekler.
  • Yenilikçi yol haritası: Düşük güç tüketen, maliyet yönünden tasarruflu en yeni Intel® işlemcilerin performansını ve avantajlarını sağlar.
  • Yeni takılabilir konektörler: Çarpıcı görüntülere sahip 4K ekranlar gibi yüksek hızlı aktarım yapan cihazları destekler.
  • Enerji verimliliği: Düşük güç tüketen yeşil çözümlerle enerji masraflarını azaltır.

Açık Mimari

Sharp'ın Mini OPS'undaki açık mimari yaklaşımı esnek uygulama tasarımlarını destekler: ekranlara entegrasyon için idealdir ve dijital tabela ekranların kurulumu, kullanımı, bakımı ve yükseltilmelerini basitleştirir. Mimarisi modüler olduğu için, ekran şasisinin yükseltilmesi veya yeniden tasarlanmasıyla ilgili her türlü masrafın yanı sıra, normalde görsel çözümlerde gerekli olan kablolar (güç, görüntü, HDMI, VGA) ortadan kalkmış olur. Ayrıca modülerlik, teknoloji yatırımlarını gelecekteki gelişmelere karşı koruyarak rekabet avantajı da sağlar - ortam yürütücüler ve ekranlar birbirinden bağımsız olarak yükseltilebilir.

Maliyet tasarufu

Mini OPS'a dayalı olan çözümler kolay kullanımlarının yanında maliyet tasarrufları da sağlar; entegre ortam yürütücüsü sayesinde kablolar ve harici güç kaynaklarına olan ihtiyaç ortadan kalkar. Düşük güç tüketimi sayesinde, Mini OPS kullanılan sistemlerin elektrik faturası, dolayısıyla da işletim giderleri düşer.

Kullanım Durumları

Pek çok perakende mağazasının, arka taraftaki ayrı, soğutmalı bir odada kendi dijital içerik sunucusu veya PC'si bulunur. Ama bu odanın ekrana mesafesi 10 metreden fazlaysa standart video kabloları işe yaramaz. Mini-OPS HDBaseT modülü, video sinyallerinin uzak mesafelere gönderilmesiyle ilgili  zorluğu ortadan kaldırmış olur.

Acil durum hizmetlerinin kumanda merkezlerinde, Mini-OPS Kablosuz modülü hayati önem taşıyan anlarda bilgi akışındaki sorunları ortadan kaldırır. Bir kullanıcının cep telefonunda fotoğraf ya da video biçiminde bulunan veriler, kablosuz iletişim modülünü içeren kurulu ekranlar üzerinden herkesle hızla paylaşılabilir. Atılacak doğru adımlara en az gecikmeyle birlikte karar verilebilir.

Havalimanları ya da alışveriş merkezleri için yoğun ve kalabalık ortamlarda, zaman ve mekan sınırlı kaynaklardır, ama bilgi dağıtımı kritik öneme sahiptir. PN-ZB03PC Mini OPS PC, sürekli olarak doğru ve tutarlı bilgi sağlanmasının hayati önem taşıdığı zorlu ortamlar için sağlam ve güvenilir, sessiz ve enerji verimliliğine sahip bir çözümdür.

Yönetim kurulu ya da toplantı odalarında, kolay ve etkin BYOD ekran paylaşımı modern ekip çalışmasının, eğitimlerin ve sunumların vazgeçilmez bir unsurudur. PN-ZB03W kablosuz ekip çalışması kartı Sharp'ın uyumlu BIG PAD'lerine kolayca takılarak, son derece esnek ve güçlü bir etkileşimli ekran çözümü sunar.