İletişim

GVKY Uyumu

GVKY neden çok önemlidir? Bu önemli bir değişimdir çünkü günümüzde işyerlerinin depoladığı ve kullandığı veriler, 1995 yılında bundan önceki 1995 AB Veri Koruma Direktifi hazırlandığı zamanandan çok daha fazladır.

GVKY’nin hedefi. GVKY’nin (resmi adı Yönetmelik (AB) 2016/679’dur) ve artık geçmişe göre günümüzde çok daha fazla ve detaylı analizler ve karar verme ile pazarlama amaçları için toplanan, depolanan ve kullanılan çok fazla veri için günümüzün dijital dünyasına uygun bir yönetmelik sağlamaktır.

GVKY ve doküman güvenliği. GVKY’nin odaklandığı başlıca alan online veriyi korumak olsa da, bu ayrıca fiziksel depolanmış veriye de uygulanır, bunun anlamı, iş yerlerinin yazdırdıkları, kopyaladıkları, taradıkları ve faksladıkları verilere neler olacağını da değerlendirmeye alması gerekliliğidir. Bir MFP yazıcı ile yazdırılmış ve çıktı kısmında unutulmuş veya güvenlik altına alınmadan çöp kutusuna atılmış kopyalar yetkisiz erişime maruz kalabilir ve kişisel verinin ihlali olarak değerlendirilebilir.

Güvenli olmayan ağa sahip veya şifreleme ve veri silme özellikleri olmayan yazıcılar ve MFP yazıcılar da bir risk noktası olabilir. Bunlara yüklenen dokümanların dijital kopyaları, bilgi çalmak isteyen hackerlar için bir hedef olabilir veya yerleşik bir güvenlik duvarı olmazsa, bunlar bir ağa giriş ve diğer sistemlere saldırı için bir platform işlevi görebilir.

Sharp, GVKY uyumuna nasıl yardımcı olabilir. Sharp, GDPR uyumunuz için yardımcı olacak geniş aralıkta bir güvenlik çözümleri sunar, bunlara Sharp’ın MFP yazıcı yazılımına dahil olan yerleşik son teknoloji ve güvenlik özellikleri, güvenli nokta ve doküman yönetimi çözümleri de dahildir.

Sharp’ın yönetilen BT hizmetleri, örneğin bilgisayar koruma ve güvenlik yedeği, ekibinize herhangi bir ekstra yük yüklemeden, işletmenizin büyüklüğüne bağlı olmaksızın bilgi korumanıza yardımcı olabileceğimiz anlamına gelmektedir.