İletişim

AOPEN modülü Sharp ekranları PC’ye dönüştürüyor

Varşova, 27.07.2017
Elektronik üreticisi AOPEN, Sharp profesyonel ekranları tüm Windows® 10 uygulamalarını çalıştırabilen PC’lere dönüştürebilen yeni bir modül piyasaya çıkardı. AOPEN Mini OPS modülü (PNZB03PC) kullanıcıların Sharp’ın en yeni profesyonel ekranlarına PC işlevleri ekleyebilmesine imkân veriyor ve 4K içerikleri destekliyor.

Mini OPS, 2010 yılında Intel tarafından geliştirilen ve dijital ekranlar için tüm dünyada bir standart haline gelen Open Pluggable Specification’ın (OPS) yeni geliştirilen ve daha küçük bir formatı.

PNZB03PC, Sharp ekranları herhangi bir tel ya da kablo olmadan başarıyla PC’ye dönüştürüyor. Küçük form faktörü ve fansız tasarımı sayesinde modül sessiz ve düşük enerjiyle çalışıyor. Az güç harcayan, uygun maliyetli yeni Intel İşlemcilerin performansını sağlıyor ve 4K görüntüleri de işleyebiliyor. İçinde Windows® 10 IoT Enterprise işletim sistem yüklü olarak sağlanıyor.

Son raporlar mağazacılık sektörünün şu anda mağaza içi tanıtım için ekranların kullanımından en fazla yararlanan sektör olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, büyük formatlı ekranların kullanımı şirketlerde, sağlık ve eğitim sektörlerinde de artıyor ve resepsiyon alanları, bekleme alanları ve dersliklerde bu tür ekranlar kullanılıyor.

Dijital tabela ekranları değişik sektörlerin değişik şekillerde kullanması, uyarlanabilir entegrasyonlar yönünde yeni bir talep oluşturuyor. AOPEN ve Sharp’ın işbirliğinin amacı bu ihtiyacı karşılayarak, dijital tabela ekranlar için daha esnek ve yönetilebilir bir çözüm yaratmak.

- AOPEN’in Open Pluggable Specifications’ının Sharp’ın ödüllü ekran çözümlerine entegre edilmesi, zengin bir kullanıcı deneyimi için sektör lideri özelliklerin kazandırılmasına imkân sağlıyor. Diğer kullanım avantajları arasında ise, ticari kullanımın 7/24 çalışma ve merkezi cihaz yönetimi gibi zorlu taleplerini karşılamak için ideal olan esnek ve endüstri sınıfı çözümler sağlaması yer alıyor. – AOPEN’in Küresel Pazarlama ve Stratejik Ortaklıklar bölümünden Joy Chua.

- Sürekli olarak dijital ekranlarımızın kullanıcı deneyimini geliştirecek yöntemler arıyoruz ve bu yeni modülün piyasaya çıkarılmasında AOPEN ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.- Sharp Electronics CEE’de Görsel Çözümler Ürün Müdürü Maciej Materna.
- İnsanlara ekranlarının işlevlerini artırma esnekliğini sağlayabilmek için yeni nesil ekranlarımıza Mini-OPS genişletme yuvasını ekledik. AOPEN’in modülü mağazada ya da ofiste tabela ekranınızda normal bir medya oynatıcıdan daha fazla çeşit içeriği kullanabilme özgürlüğü veriyor. Takılabilir olan bu formatın imkânları sonsuz ve yeni işlevler eklemek için ortaklarımızla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

AOPEN’in PNZB03PC Mini OPS modülü artık CEE bölgesinde Sharp’tan temin edilebilir. Ve Sharp’ın Mini OPS genişletme yuvası içeren bütün etkileşimli ve profesyonel ekranlarında kullanılabilir. Daha fazla bilgi için yerel Sharp internet sitenizi ziyaret edin.


AOPEN Hakkında

1996 yılında kurulan AOPEN günümüzde dünyanın önemli elektronik üreticilerindendir ve dijital tabela ekranlar konusunda lider olarak kabul edilmektedir. Ev ve iş için çoklu platform, ultra küçük biçim faktörüne sahip bilgisayarlar konusunda uzmanlaşan AOPEN, yazılım ve donanımdan hizmet sektörüne kadar çok çeşitli konularda ortaklarla birlikte çalışmaktadır. Bu ortaklıklar vasıtasıyla, AOPEN dünyanın en iyi markaları için gelişmiş dijital ekran çözümleri yaratmaktadır.

Wistron grubunun bir parçası olan AOPEN’in 100’ün üzerinde  ülkede mevcudiyeti bulunmaktadır. AOPEN’in müşterileri ve ortakları arasında devletler, finansal kurumlar, mağazalar, perakende tasarım firmaları, stratejik danışmanlar ve marka oluşturma ajansları yer almaktadır.

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social