İletişim

8K profesyonel ekranlar piyasaya ilk Sharp ile çıkıyor

Varsovia, 05.06.2018
Sharp’ın 70” 8K Profesyonel ekranı olan LV-70X500E piyasaya çıktı. Bu ultra yüksek çözünürlüklü monitör seri üretimi yapılacak ilk 70" 8K ekran olacak ve Avrupa'nın önde gelen ve yenilikçi şirketleri için görüntü doğruluğunda yeni standartları belirleyecek. Ekran Sharp'ın üç yıl garantisi ve servis desteğiyle sağlanacak.

Yüksek kaliteli 8K çözünürlüğe sahip ekranın 33 milyon pikseli (7680 x 4320 piksel), 4K Ultra HD'nin dört katı ve tam HD'nin on altı katı çözünürlük sunuyor. Monitör görüntüleri insan gözünün yakalayabileceğinden daha yüksek bir çözünürlükte oluşturarak görüntülerdeki detayları daha önce mümkün olmayan biçimde yakınlaştırabilmenize imkan veriyor.

LV-70X500E, geniş renk yelpazesi ve 10 bitlik genişletilmiş renk aralığıyla üstün görüntü kalitesi sağlıyor. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) hem kontrast hem de renk aralığını önemli oranda artırarak, görüntüleri daha fazla derinliğe sahip olacak şekilde aydınlatıyor.

8K'nin detaylı ve renkleri doğru görüntülere ihtiyaç duyan tıp, tasarım ve mühendislik gibi sektörler için önemli uygulamaları bulunuyor. Ayrıca 8K ekranlar, işlem odaları, ulaşım merkezleri ve kontrol merkezleri gibi iş yerlerinde büyük miktarlarda bilgiyi görüntüleyen birden çok daha düşük çözünürlüklü ekranın yerini alabiliyor.

Görsel Çözümler Genel Müdürü Sid Stanley şunları söylüyor: “Sharp geliştirdiği 8K teknolojisiyle dünyayı görüş biçimimizi dönüştürüyor. Bugün piyasaya çıkan 8K profesyonel ekran ve yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya süreceğimiz 8K kamera ile sınırları zorluyoruz. Bu ürünler görüntü oluşturmadan, görüntülerin dağıtımı ve görüntülenmesine kadar değer zincirinin tamamını kapsayan 8K ekosistemimizin temelini oluşturuyor.”

Tüm Avrupa'da üç yıl garanti ve profesyonel servis desteği kapsamında olan Sharp'ın 8K monitörü, güvenilir performansın kritik önemde olduğu zorlu sektörlere gönül rahatlığı sağlıyor.

Bundan böyle Sharp ve ortaklarından LV-70X500E'yi temin edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/product-details-large-format-displays.htm?product=LV70X500E adresini ziyaret edin.

Contact

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Social