İletişim

Profesyonel ekranların avantajları

Sharp Görsel Çözümleri sürekli olarak teknolojiye yatırım yapmakta, inovasyonun avantajlarından yararlanmakta ve görsel görüntüleri cesur yeni yöntemlerle sunmaktadır. Sharp'ın türünün en iyisi olan görüntüleme aygıtları eğitim, ofis toplantı odası, yaşamsal kontrol merkezleri, turizm ve eğlence kuruluşları ve caddelerdeki sayısız perakende satış mağazalarındaki görsel uygulamalarda kullanılabilir.

Büyük formatlı ekran tabelalar giderek ve ciddi biçimde artmaya devam etmektedir ve görüntü doğruluğu ve gerçekçiliğin önemli olduğu perakende sektöründen büyük bir talep vardır. Piyasadaki Sharp perakende tabela çözümleri, kolay yönetim ve bakım için akıllı bağlantı özelliklerinden ve bulut tabanlı dinamik içerikler gibi daha entegre çözümlerden yararlanır.

Sharp video duvarları, geniş bir görüntüleme alanı üzerinde, ince görüntü detayları ve görüntü boyutundan taviz vermeden inanılmaz detaylar gösterebilmek için mükemmel çözümdür ve büyük bir etki uyandırmaları garantidir. Yüksek parlaklık kapasiteleri ve 7/24 çalıştırmak için güvenebileceğiniz kaliteleriyle Sharp video duvarlarını pek çok perakende mağazası, hava alanı ve acil durum komuta ve kontrol merkezlerinde görebilirsiniz.

Bir ekranın fiyatının basit olması önemli bir karar alma etkeni olsa da, son kullanıcılar renk doğruluğu, parlaklığın ve rengin eşit dağılımı, yani daha iyi piksel kalitesi gibi özelliklere giderek daha fazla önem vermektedir. Bu doğrultuda, yüksek çözünürlük yönündeki talebe daha iyi renkler de eşlik etmektedir ve Sharp'ın profesyonel ekran portföyü daha fazla ve daha iyi pikseller vaat eden 4K UHD ekranların eklenmesiyle büyümüştür. Özellikle perakende alanında, bu sayede lüks ürünlere daha fazla ilgi uyandırılabilir, görsel deneyim iyileştirilebilir ve sonuç olarak müşteriler daha fazla tatmin edilebilir.

Sharp, pratik gündelik çözümler arayanlara yenilikçi görüntüleme teknolojileri sunma konusunda bir öncü ve günümüzün ve geleceğin muhteşem görsel deneyimlerimi sağlamak konusunda bir ortak olarak konumlandırmaktadır.

Profesyonel ekran özellikleri

 • Profesyonel Monitörler ve Ticari LFD Ekranlar

  Güvenilirlik

  Sharp'ın geniş formatlı profesyonel LCD monitörleri ve ticari LFD ekranları, onları nerede, ne zaman ve ne şekilde isterseniz kullanabileceğiniz şekilde tasarlanır. Sağlam bir yapıya sahip bu Sharp LCD monitörler tüm zorlu ortamlarda kullanım için idealdir. Ve bu monitörler mekanik havalandırma fanlarına ihtiyaç duymayan gelişmiş fansız bir tasarıma sahip olduklarından, sessizce azami verimliliği sağlar ve asgari seviyede toz çeker. Sharp'ın ticari ekranlarının hepsinde parçalar, işçilik ve arka aydınlatmayı kapsayan 3 yıl yerinde garanti sağlanmaktadır.

  Görüntü Kalitesi

  İstisnai düzeyde bir görüntü kalitesi istiyorsanız, çoğu Sharp geniş format ticari LCD ekran neredeyse tüm analog ve dijital RGB kaynakları ya da HD video kaynaklarından tam 1920 x 1080 (1080p) veya UHD (3840x2160) çözünürlük sağlamaktadır. Küçük yazılı metinler ve karmaşık grafikler çarpıcı bir canlılık ve netliğe sahiptir. İster dijital tabela, ister komuta kontrol ya da video konferans için kullanıyor olun, PN Serisi ekranlar, parlak ve dikkat çekici görüntüler sunar.

  Çok Yönlülük

  Daha iyi bir video konferans deneyimine mi ihtiyacınız var? Dijital tabela? Konuk ağırlama sektörü ve stadyumlar için geniş formatlı ekranlar? Bunların tümünü ve daha fazlasını Sharp'ın ticari LCD ekran ürün yelpazesi  içinde bulabilirsiniz. İnce ve hafif olan bu ürünlerin montajı kolaydır ve PN serisinin kurulumu değişik içeriklere ve uygulamalara da uyum sağlayacak şekilde yatay ya da dikey olarak yapılabilir. 42" sınıfından (42-1/16" çapraz) 90" sınıfına (90" çapraz) kadar çeşitli boyutları olan PN Serisi, video konferans, dijital tabela, CAD/simülasyon, kurumsal, devlet/eğitim, spor arenaları ve ibadet yerleri gibi çeşitli uygulamalar için idealdir. Ayrıca Genişletilmiş (zum) Görüntüleme modu sayesinde, 5 x 5'e kadar Sharp PN Serisi monitör* olağanüstü büyük ve yüksek etkili video duvarı ekranları oluşturulacak şekilde birlikte yerleştirilebilir.

  *Bazı kurulumlar için 3. taraf donanımları gerekli olabilir.

 • Tasarım

  İnce Çerçeve

  Yeni ince çerçeve ve daha ince profil şık ve zarif bir tasarım oluştururken, fırçalanmış metal yüzey bütün çerçeveye yüksek kaliteli bir görünüm ve hissiyat kazandırır.

  Hafif Tasarım

  LCD parçaları ve malzemelerindeki gelişmeler sayesinde monitörün ağırlığı eski modellere göre azalarak ekranın taşınması ve kurulumun yapılması kolaylaşmıştır.

  Dahili Hoparlörler

  Dahili kanal başına 10 watt  stereo hoparlörler çoğu kurulumda harici bir ses sistemi ihtiyacını ortadan kaldırır. Arkaya monte edilmiş bu hoparlörler ses içeriğini arka plan müziğiyle birlikte iletmek için idealdir. Harici ses bileşenlerinin kolayca bağlanması için ses çıkış terminalleri vardır ve isteğe bağlı PN-ZB01 giriş/çıkış genişletme panosuyla birlikte kullanıldığında stereo hoparlör terminalleri (10W + 10W) kullanılabilir.

  Güvenli Kurulum İçin Taşıma Kulpları

  Kolay taşıma için her monitörün sağlam taşıma kulpları bulunur. Bu kulplar ekranın kurulumu yapıldıktan sonra çıkarılabilir. Ayrıca bütün modellerde uyumlu üçüncü taraf montaj donanımlarıyla güvenli kurulum yapılabilmesi için VESA uyumlu bir montaj deliği konfigürasyonu mevcuttur.

 • Genişletilebilirlik

  Kimlik Kodlama

  RS-232C arayüzü kullanılarak bütün Sharp LCD monitörler bir PC kullanılarak merkezi bir konumdan kolayca kontrol ve takip edilebilir. Her monitöre, açma/kapatma, giriş değiştirme ve çeşitli ekran ayarlarını yapma gibi işlevler için bağımsız bir kimlik kodu atanabilir.

  Programlama

  Kullanımın iyice kolaylaştırılması için Programlama işlevi sayesinde monitörün günlük, hatalık ya da tek sefer olmak üzere otomatik açılması/kapanması için sekize kadar ayar programlanabilir.

  Web Tarayıcı Ayarları

  Sharp PN-E serisi LCD monitörler bir Web tarayıcısı ve isteğe bağlı monitör kontrol yazılımı aracılığıyla kolaylıkla kontrol edilebilir.

  SNMP Desteği

  Ekran durumu, kapanmadan çalışma süresi ve diğer parametreler Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP) kullanılarak yerel ağdan takip edilebilir.

 • Diğer Kilit Özellikler

  Fansız Mimari

  Sharp LCD monitörler, toz çeken ve gürültü yapan mekanik havalandırma fanları olmadan hava akışını sağlayabilir ve ısıyı dağıtabilir.

  Dahili Sıcaklık Sensörü

  Dahili bir sensör monitörün içindeki sıcaklığın ne zaman yükseldiğini algılar ve arka ışık sistemi sıcaklığı ekranın çalışması için gerekli seviyede tutmak için kendisini otomatik olarak ayarlar.

  Açılma Gecikmesi

  Aynı anda birden fazla monitör açıldığında güç kaynağının üzerine binen yükü azaltmak için PN-E Serisi, video duvarları ve çoklu monitör uygulamalarında yapılandırılmış olan her monitörün açılması arasına bir zaman gecikmesi koyar.

  Günlük Kaydetme

  Günlük Kaydetme/Çıkış işlevi çalışma günlükleri, sinyal değişiklikleri ve işletimsel düzensizliklerle ilgili bilgileri kaydederek servis teknisyenlerinin sorun çözme konusundaki etkinliğini artırır.

  Donanım Tanılama

  Donanım Tanılama işlevi güç kaynağı voltajındaki düzensizlikleri tespit eder ve bu düzensizlikleri monitörde gösterir.

  E-Posta Bildirimi

  E-Posta Bildirimi işlevi düzenli ekran durumu güncellemeleri ve arızaların belirli bir e-posta adresine gönderilebilmesini sağlar.

  Otomatik Ayar

  Analog bir RGB bağlantısı kullanılırken, giriş sinyali zamanlamasında bir hata olursa saat fazı otomatik olarak ayarlanır.

Video Duvarı Ekranları

 • Video Duvarı Görüntüleme Özellikleri - PN-V serisi

  Overview

  60” çapraz sınıfındaki* en ince çerçeveye sahip olan PN-V serisi çok ekranlı video duvarı ekranları için standarttır. Yatay ve dikey kurulum uyumluluğu, tam dizi LED arka ışık ve neredeyse bir bütün olan kenarları sayesinde neredeyse her boyutta ve formatta yüksek etkili video duvarları oluşturabilirsiniz.

  * 60 inç ya da daha büyük boyutlu LCD paneller için 8 Haziran 2010 tarihinde yayınlanan bilgilere dayalıdır.

 • Genişletilmiş (Zum) Görüntüleme Modu

  (25 Monitöre kadar)

  Genişletilmiş (Zum) Görüntüleme modu bir görüntüyü bir PC'den 25'e kadar monitöre yayabilir (5 x 5 yapılandırmasında). Kare Genişliği Ayar işlevi, yanlış hizalamayı neredeyse ortadan kaldırır ve genişletilen görüntünün birden çok monitörden oluşan bir ekranda daha iyi görünmesini sağlar.

 • Tam Dizi LED Arka Işık

  Düşük Enerji Tüketimiyle Eşit Dağılan Parlaklık

  PN-V serisinin geleneksel CCFL* arka ışığa göre daha eşit dağılan bir parlaklık vermesi için, Sharp doğrudan likit kristal katmanların arkasında bulunan panelin tamamına LED unsurları yerleştirerek Sharp çok ekranlı yapılandırmaların parlak, güzel ve tekbiçim olmasını sağlamıştır.

  * Soğuk Katot Flüoresan Lamba

 • PN-ZR01 (PN-V60X Serisi için) ve PN-ZR01A (PN-V551 için) Kumanda Kitleri

  (ayrıca satılır)

  Çok ekranlı yapılandırmadaki monitörlerden birisine uzaktan kumanda sensör kutusu takıldığında, monitörlerin tamamı tek bir uzaktan kumanda ünitesiyle rahatça kontrol edilebilir. Ve toplam enerji tasarrufunu artırmak için de bir parlaklık sensörü arka ışığın parlaklığının ortamdaki ışığa göre otomatik olarak ayarlar.

 • Neredeyse Sınırsız Görüntüleme İmkanı

  PN-V serisinin ultra ince çerçevesi sayesinde, yan yana duran monitörlerin arasındaki mesafe 6,5 mm'lik* (PN-V60X Serisinde) ve 3,5 mm'lik* (PN-V551'de) kenarları sayesinde neredeyse görünmez denebilecek kadar azdır. Bir video duvarı yapılandırmasında kullanıldığında, bu özellik her boyutta ve formatta net ve yüksek etkili görüntüler gösterilebilmesini sağlar. Ayrıca 7/24 onaylı güvenilirlik, 3 yıl yerinde parça ve işçilik sınırlı garantisi ve ENERGY STAR® onayı sayesinde, PN-V serisi olağanüstü bir güvenilirliğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

  * Monitörler arasındaki boşluğu içermez.

 • Dinamik Video Duvarları Oluşturulması

  Birimler: cm (ölçümler çerçeve genişliğini de içeren yaklaşık ölçümlerdir)

  Yüksek etkili çok ekranlı video duvarları oluşturabilmek için neredeyse herhangi bir sayıda PN-V serisi monitör birleştirilebilir. Bu yapılandırmalar RS-232C aracılığıyla ya da bir ağ üzerinden kumanda edilebilir.* Kumanda edilme kolaylıkları ve entegrasyon kolaylıkları, neredeyse her boyut ve şekildeki sofistike video duvarlarının tasarlanması ve kurulumunu kolaylaştırır.

  PN-V60X serisinin ağdan kumanda edilebilmesi için PN-ZB02 giriş/çıkış genişletme kartı gereklidir. PN-V551'de dahili bir ağ arayüzü mevcuttur.